O galerii

Wprowadzenie

Sztuka otacza nas na co dzień. Towarzyszy nam w domu, w biurze, w przestrzeni publicznej, podczas odwiedzania galerii, wystaw czy wernisaży. Podążając za pięknem, które karmi naszą duszę, podróżujemy po świecie, zwiedzając różne zakątki będące kolebkami sztuki. Jest nam ona bowiem potrzebna do egzystencji i rozwoju, łakniemy jej. Jednym słowem, sztuka to życie. Ta idea przyświecała Annie Niemczyckiej-Gottfried tworząc autorski projekt, czyli Niemczycka Gallery. 

Bez względu na czas i miejsce, sztuka kształtuje ludzką jaźń. Dzięki niej stajemy się wrażliwi na piękno, wyostrza się nasze poczucie estetyki, a także mamy możliwość podróży egzystencjonalnej i zanurzenia się we własnych emocjach, które wywołuje w nas dzieło. Bez względu na to, czy kolekcjonują Państwo sztukę, która upiększa strefę prywatną, czy umieszczają ją w przestrzeni publicznej, pragniemy umożliwić przeżywanie piękna na najwyższym poziomie, głęboki odbiór dzieł i wchodzenie z nimi w relacje.

Od wieków filozofowie próbują odnaleźć odpowiedź na pytanie czym jest piękno i czy dlatego coś jest piękne, że się podoba, czy dlatego się podoba, że jest piękne. Przyjmując, że piękne jest to, co nam się podoba, przyjmujemy bardzo subiektywne rozwiązanie. Relatywizm ten zakłada więc, że nie ma piękna absolutnego, jednego dla wszystkich. Dla każdego z nas jest ono odmienne. Często dokonując wyboru danego dzieła sztuki kierujemy się naszym subiektywnym odczuciem, poczuciem estetyki, bądź gustem dominującym w danej społeczności, którym przesiąknęliśmy. 

Przedmiotem zainteresowania artystów oraz badaczy od wieków staje się także coś zupełnie odwrotnego, a więc brzydota, chętnie eksponowana także we współczesnych czasach. Nierzadko zdarza się nam podziwiać obrazy, które wpisują się w kategorię brzydoty. Jak wytłumaczyć więc ten paradoks? Brzydota staje się piękna i spełnia funkcje estetyczne. Choć zawiera w sobie coś, co powinno ją wykluczyć z zakresu estetyki i co powinno sprawiać, że nie chcemy jej oglądać, to za sprawą artystów doznaje pewnej metamorfozy i staje się podziwiana. Poczucie estetyki to bowiem kwestia subiektywna, a miarą piękna jesteśmy my sami. Być może brzydota wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata, któremu nie wystarcza już sztuka jako dekoracja. Biorąc więc pod uwagę różne te spojrzenia, w naszej galerii stawiamy na dialog – z twórcami, kolekcjonerami i kulturą, zapewniając szeroką rozpiętość artystyczną, której klamrą jest zapewnianie sztuki na najwyższym poziomie.

Niemczycka Gallery jest owocem ponad dziesięcioletniego doświadczenia Anny Niemczyckiej-Gottfried, która pracując z artystami i wydając największy w Polsce, niezależny portal o rynku sztuki poświęcony kolekcjonerom, miała okazję dokładnie poznać mechanizmy kształtujące świat sztuki. Jak mówi założycielka: „Galeria to wyraz mojej miłości do sztuki. Miejsce, w którym pragnę zebrać prace artystów i artystek, które zachwycają techniką i poruszają treścią”. Dzieła prezentowane w galerii są wyrazem jej zamiłowania do twórczości nie tylko takiej, która zachwyca doskonałością techniczną, ale także dotyka sfery sacrum

Artist Management / Founder

Anna Niemczycka-Gottfried  od lat analizuje rynek sztuki i jego funkcjonowanie w Polsce oraz za granicą, jest promotorka artystów, wydawcą oraz redaktor naczelną portalu www.rynekisztuka.pl

W ofercie galerii Niemczycka Gallery znajdują się dzieła uznanych artystów, jak i młodych, dopiero wschodzących talentów. Sztuka to bowiem długofalowa inwestycja – dostrzegając potencjał tam, gdzie nie widzą go inni lub gdzie niesłusznie jest on pomijany, stajemy się pionierami i wyznaczamy nową drogę w sztuce, dając dojść do głosu młodym twórcom. Promując ich nie tylko wprowadzamy świeże spojrzenie, ale także stajemy się trampoliną do ich kariery.

Misją galerii jest uwrażliwianie odbiorców na piękno, a także kształcenie kultury estetycznej. Stale poszukujemy nowych form i zapewniamy sztukę niebanalną, która zachwyca i dotyka wrażliwej sfery duszy. Kierujemy się jakością, nie ilością, długofalową współpracą z artystami i kolekcjonerami, a także konsekwencją swojego działania.

We współczesnych czasach możemy mówić wręcz o nadprodukcji sztuki. Jest jej tak wiele, że trudno zwyczajowo odróżnić tę dobrą. Z pomocą przychodzi nasza galeria, w której starannie selekcjonujemy prezentowane prace, aby dostarczyć Państwu sztukę na najwyższym, światowym poziomie. Zapewniamy także gwarancję autentyczności, jakości i usług z indywidualnym podejściem do potrzeb naszych gości. Wieloletnie doświadczenie zbudowane na kanwie uważnego przyglądania się rynkowi sztuki, a także zaangażowanie w budowanie świata sztuki współczesnej, pozwala nam na wyławianie z lawiny dzieł współczesnych tych, które z każdym dniem nabierają na wartości. 

Sztuka przenika do życia codziennego. Wybitne dzieła sztuki zamienią apartamenty w prywatne galerie, a własny azyl może stać się połączeniem wysokiej sztuki, designu i wysublimowanego stylu. Dzieła sztuki, oprócz tego, że dotykają sfery niematerialnej, pozwalając na przeżycie głębokich doznań emocjonalnych, czasem powodując w nas katharsis, pełnią także funkcję estetyczną i dodają niepowtarzalnego charakteru wnętrzom. Nie tylko w domu, ale także w pracy, sztuka upiększa przestrzeń, a także wpływa na naszą wrażliwość, wprowadza twórczą energię, pobudza kreatywność, sprzyja innowacyjnym pomysłom. To właśnie wyjątkowe dzieła sztuki, obrazy, rysunki, rzeźby czy fotografie, sprawiają takie warunki i znajdą je Państwo w naszej galerii.

Za internetową galerię Niemczycka Gallery odpowiada zespół profesjonalistów i miłośników sztuki, którzy z najwyższą dbałością dobierają prezentowane prace. Służymy także doradztwem w kwestiach wyborów artystycznych i dajemy zaplecze komunikacyjne, stawiając na szerokie działania i współpracę z instytucjami zza granicy, tworząc trwałe relacje ze wszystkimi zainteresowanymi sztuką. Kolekcja dostępna w naszej galerii to ukojenie duszy i propozycje dla najbardziej wymagających poszukiwaczy głębokich przeżyć estetycznych i duchowych. Zapraszamy do nowego miejsca na mapie sztuki, na wspólną podróż w poszukiwaniu piękna.